Запрошуємо на лекцію про Роман Купчинського

58
Запрошуємо на лекцію про Роман Купчинського

У вівторок, 23 січня 2024 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться розповідь Роксоляни Мисько-Пасічник “Роман Купчинський – поет, журналіст, громадський діяч, автор стрілецьких пісень”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Пісня для українського народу впродовж віків була і залишається потужним інструментом боротьби за свободу і незалежність. Це дуже добре усвідомлювали завойовники України і всілякими способами намагалися знищити українську культуру, в тому числі і пісню. Яскравим прикладом розправи над українською піснею та її творцями у ХХ ст. стало намагання совєтського режиму стерти з пам’яті поколінь пісні періоду національно-визвольних змагань перших десятиліть ХХ ст. – пісні Українських Січових Стрільців.

Хотіли, та не змогли… Навіть крізь заборони і репресії стрілецька пісня не пішла в забуття, вистояла і передалася нам як символ нескореності духу українців у прагненні до волі і державності.
Що допомогло стрілецькій пісні вижити? Хто вони, творці стрілецької пісні? Як сьогодні звучать пісні, створені понад 100 років тому…

Аби отримати відповіді на ці питання, дізнатися більше про авторів стрілецьких пісень, запрошуємо на лекцію, яка відбудеться 23 січня 2024 р., вівторок, о 17.00 год. і буде присвячена Роману Купчинському – поету, прозаїку, журналісту, громадському діячу, автору найпопулярніших стрілецьких пісень.

Також в рамках цієї події усі присутні зможуть послухати в аудіо записі лекцію Романа Купчинського «Вплив української музикальности на політику». Запис здійснив наприкінці 1930-их років Олександер Пежанський.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я