Наша Команда

Роман Метельський

голова товариства

Світливець, колекціонер, дослідник історії фотографії, краєзнавець, громадський діяч.

Зацікавився фотографією в юному віці і вже в 1988 році закінчив професійні курси фотографів. З цього часу брав участь в численних фотографічних виставках та конкурсах. Фотографії надруковані в багатьох українських та закордонних виданнях.

В 2009 році став автором ідеї краєзнавчого порталу Фотографії старого Львова (https://photo-lviv.in.ua/) Від тоді залучив до співпраці десятки цікавих професійних авторів.

В 2018 році започаткував Львівський Фотомузей. В рамках цього проєкту за останні три роки було реалізовано кілька десятків фотографічних виставок, організовано десятки лекцій та кілька великих фестивальних дійств.

За останні роки оцифрував приватні архіви відомих діячів українського культури, серед яких Борис Возницький, Карло Звіринський, Юліан Дорош, Олександер Пежанський та інші.

Брав участь в організації фотографічних фестивалів Фотофестин в 2019, 2020 та 2021 роках.

На даний час працює над реалізацією проєкту Львівського Фотомузею, читає лекції, проводить семінари та майстер-класи.

Ігор Гармаш

керівник проєктами

Громадсько-культурний діяч, організатор та керівник відомих міжнародних професійних мистецьких проєктів, зокрема – фестивалів «Запорізька книжкова толока», «Маріупольська книжкова толока», «Слов’янська книжкова толока», «Сєвєродонецька книжкова толока», фестивалю бітломанів «Let it Beatles» та ін.

Очолює громадські організації «Кіноклуб «Сходження» (найстаріший в Україні з діючих кіноклубів) та «Центр мистецтв «Арт-Простір». Із 2009 року є регіональним координатором Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та кінофестивалю «Відкрита ніч» у Запорізькій області.

З 2018 року є Регіональним представником державного підприємства «Український центр культурних досліджень» Міністерства культури та інформаційної політики у Львівській, Волинській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях (раніше – у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській областях). Опікується питаннями імплементації Конвенцій ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини» та «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження».

Софія Легін

керівниця проєктами

Магістр музеєзнавства та пам’яткознавства, учений секретар Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. У галузі музейної справи працює з 2000 року.

За її безпосередньої участі було розроблено, організовано та втілено ряд музейних проєктів, зокрема у виставковій та видавничій діяльності, науково опрацьовано першоджерельні матеріали різних фондових груп музею.

Найцікавіші: музейний проєкт доповненої реальності «Створення смартфонного додатку для Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові» (грантовий проєкт за підтримки УКФ, 2019 р.), «Форум музейних інновацій» (Львів, 2018; 2019), фестиваль «Свято в Президентському саду» (Львів, 2018; 2019), «Львівські Фотофестини» (2019; 2020; 2021); виставкові та освітні проєкти Львівського фотомузею та інтернет-ресурсу Фотографії Старого Львова.

За створення низки музейних проєктів, які популяризують спадщину Михайла Грушевського у 2016 році стала лауреатом Обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації Музейна справа імені Ілларіона і Віри Свенціцьких, За високу професійність була нагороджена почесними грамотами Міністерства культури та туризму України.

Ігор Ткачик

сцеціаліст з оцифруваня кіноматеріалів

Львів’янин, за фахом інженер-енергетик. В молоді роки захоплення туризмом привело до іншого захоплення- фото-кіноаматорства.

На початку 2000 зайнявся переведенням кінофільмів в електронний формат. В даний час займається оцифруванням 8, 16, 35-мм кіноплівок.

Одночасно колекціонує ретро кінотехніку, з своєю колекцією приймав участь у виставці Львівського Фотомузею “Від оптичної ілюзії до цифрової реальності".

Є волонтером Львівського Фотомузею, приймав участь в організації і проведенні Фотофестин в 2019, 2020 та 2021 роках.

Ще одне захоплення краєзнавство, є учасником проєкту “Історія Левандівки на старих фотографіях”. Співпрацює з Медіа-архівом Центру міської історії.