Запрошуємо на лекцію “АнтикΩманія в Галичині, або повсякденність неархітектурної класики”

40
Запрошуємо на лекцію

В п’ятницю, 31 березня 2023, о 17.30, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) Анастасія Баукова, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка прочитає лекцію “АнтикΩманія в Галичині, або повсякденність неархітектурної класики”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

З доби Відродження освічені прошарки населення Європи захоплювалися вивченням культурної спадщини античності. Львів, перебуваючи у сфері поширення загальноєвропейських наукових та культурних тенденцій розвитку, також піддався магії вивчення історії стародавніх цивілізацій.

Не стала перешкодою у цьому і певна віддаленість міста від регіонів поширення класичної чи східної культур. Політичні обставини, наявність університету як потужного інформаційного осередку у поєднанні із значною кількістю заможних і освідчених мешканців створили унікальні умови для розвитку справжньої антикоманії у ХІХ – першій третині ХХ ст.

Захоплення античною спадщиною покликало до життя не тільки такі професії як античний археолог, реставратор та музейник, але й налагодило виробництво стилізацій та копій, і, що також важливо, фальсифікату.

Під час лекції пропонується глибше подивитись на неархітектурний класицизм Галичини і способи інтеграції Львова до світу “народу геніїв”.

До та після події традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я