Відкриємо виставку “Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького”

64
Відкриємо виставку "Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького"

В середу, 16 серпня 2023 року, о 16.00 у виставковій залі Першої Львівської Медіатеки (вулиця Мулярська, 2А), відбудеться відкриття виставки “Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького”.

Виставку презентуватиме Антоній Флорчак – власник Музею фотографії в Янові Любельському (Польща), який привіз цей виставковий проєкт до Львова для участі у П’ятих Львівських Фото Фестинах.

Владислав Богацький (народився 2 січня 1886 року – помер 10 січня 1975 року) належав до артистичної родини. Його дід Адам Богацький був художником, скульптором та затятим садівником. Батько Владислава, професор Йозеф Богацький, також був художником і закінчив Краківську Академію Мистецтв, а також навчався в Академії Мистецтв у Відні.

Мати Владислава, Кароліна Богацька, була великою патріоткою та подругою Анни Генцлової – засновниці закладу для старших людей в Кракові.
У 1899 році, коли Владиславу всього 13 років, він залишився сиротою. Молодим та талановитим хлопцем опікувався друг сім’ї – відомий своїми маленькими парковими садами, доктор Генріх Йордан.

У Кракові Богацький закінчив Реальну Школу. Пізніше переїхав до Львова, де навчався в Політехніці та Львівському Університеті, а також паралельно в Ягеллонському Університеті у Кракові, на кафедрі, пов’язаній не зовсім з мистецтвом, а з математикою.

Державна Екзаменаційна Комісія Університету у Львові надала Владиславу Богацькому звання професора. З 1913 по 1966 рік він працював як професор математики та дескриптивної геометрії в краківських гімназіях, ліцеях і технікумах.

Професор Владислав Богацький працював професором математики протягом 55 років. 4 жовтня 1973 року він був нагороджений орденом Польського Відродження.

У 2018 році все, що залишив по собі професор у спадок, знайшло місце в Музеї в Янові Любельському (Польща). Серед артефактів – близько 100 оригінальних фотографій, що були неодноразово нагороджені на фотоконкурсах, каталоги міжвоєнного періоду, а також близько … 800 негативів.

Уже зі 100 перших виявлених і відсканованих негативів створено фотовиставку «Поштівки з Галичини 1920-1939», яка була представлена ​​на Днях Польщі в Будапешті, в Кельцях, Скаржиську-Каменному, Остроці-Святокризькому, Красноставі, Любліні, Гливицях, а також відкривала II Дні Fotografii w Płocku.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я