Тетяна Клименюк запрошує на лекцію “Іван Багенський – архітектор і педагог”

50
Тетяна Клименюк запрошує на лекцію "Іван Багенський – архітектор і педагог"

В п’ятницю, 10 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1), кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну та основ архітектури, Національного університету “Львівська політехніка” Тетяна Клименюк виголосить лекцію “Іван Багенський – архітектор і педагог”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

25 січня 2023 року минуло 140 років з дня народження Івана Олександровича Багенського – видатного представника львівської архітектурної школи і одного з її лідерів, педагога, який зберіг академічну освіту в регіоні. Його творча спадщина втілено в реалізованних проектах, педагогічній діяльності, наукових працях і статтях за фахом. Творчість архітектора не обмежується межами одного Львова, він також проектував для Варшави, Кракова, Рудника-над-Сяном, Комборни, Жегестова, ряду міст західної України, Севастополя і ін.

Роботи Івана Багенского при всій різноплановості їх стилістичних характеристик відрізняє єдина тенденція, пов’язана з класичною традицією. Іван Багенский перетворює утилітарні характеристики архітектурної форми в засоби її художньої виразності. Осмислює природно-ландшафтні та етнічні особливості краю, середовищні характеристики місця для якого проектує з тим, щоб «вписати» споруди в архітектурно-містобудівельний контекст. Шукає зміни в пропорціях і декорі ордерних систем для пристосування їх до архітектурно-будівельних норм свого часу, сучасної будівельної технології і конструкцій.

У 1921-1939 роках Іван Багенський проходить всі ступені педагогічної діяльності – від асистента до професора. Викладає курс «Архітектурна композиція на основі класичних форм». Він розробив нові комплексні методи викладання архітектури, виховав понад 370 архітекторів, багато з яких стали відомими майстрами української архітектури. Іван Багенскій зумів разом з колегами створити фундамент архітектурної освіти Львівської архітектурної школи.

У важкі 1939-1945 роки залишався вірним своєму професійному обов’язку.
Протягом 22 післявоєнних років продовжував творчу, педагогічну і наукову роботу в стінах Львівського політехнічного інституту. Завдяки активній діяльності І. Багенського, були збережені особливості і класичні традиції Львівської архітектурної школи.
Вплив Івана Багенского триває і сьогодні в роботах послідовників і учнів.

До та після лекції традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я