Запрошуємо на лекцію “Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки”

71
Запрошуємо на лекцію "Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки"

У вівторок, 14 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція старшого наукового співробітника Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Роксоляни Мисько-Пасічник під назвою “Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

14 березня 2023 року минає 100 років від дня народження композиторки-піснярки Лідії Королевич-Липки (1923-1951), яка походила зі славного музичними традиціями роду Нижанківських. На відміну від своєї троюрідної сестри Рени Яросевич – знаменитої співачки, відомої за сценічним ім’ям Рената Богданська, Ліда Королевич, як авторка і виконавиця, була зіркою для родини і друзів. У 1940-50-х рр. її пісні часто звучали на студентських вечорах у Львівській політехніці (де навчалася сестра Лідії – Софія) в авторському виконанні, а також – у виконанні тріо сестер Королевич Надії (в заміжжі Мисько), Софії (в заміжжі Дорош) та Лідії (в заміжжі Липка).

Її ліричні пісні, близькі до вокальної творчості січових стрільців, не вписувалися у масову культуру радянської дійсності…

У 1990-х роках вони отримали друге життя завдяки заслуженій артистці України Лілії Кострубі, котра включила окремі з них до свого концертного репертуару, і завдяки Музичним вечорам у Музеї Соломії Крушельницької.

На початку 2000-х Ліда Королевич стала героїнею есею “Так жаль мені минулих днів…” видатного письменника й перекладача Андрія Содомори.

До та після лекції традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я