Проєкт “Живе кіно у Львові” запрошує на перегляд фільму “За двома зайцями”

33
Кадр з фільму "За двома зайцями"
Кадр з фільму "За двома зайцями"

У п’ятницю, 24 березня 2023 року, о 18.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) у рамках проєкту “Живе кіно у Львові”відбудеться перегляд та обговорення фільму “За двома зайцями”.

Цього разу це буде унікальна чорно-біла версія фільму з оригінальною українською озвучкою. Перегляд фільму наживо зі своєї кіноплівки здійснить відомий львівський колекціонер та знавець кіносправи Олександр Мандрик. На перегляд запрошена виконавиця однієї з головних ролей Таїсія Литвиненко.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Позаяк цирульнику Свириду Голохвостому-Голохвастову не бракує світських амбіцій, але хронічно не вистачає грошей, він шукає вигідного шлюбу. Його вибір — «по-загранічному образована» Проня Прокопівна з 10 тисячами приданого, але справді його серце гучно «шкварчить» від скромної красуні Галі. Розв’язку абсурдного любовного трикутника побачить весь Поділ разом з Кожум’яками.

«За двома зайцями» — кіно на «традиційному» матеріалі, але ніяк не архаїчне: камера Вадима Іллєнка поводиться з експресивною розкутістю, пропонуючи модерністський, майже в дусі Івана Кавалерідзе, погляд на класичний матеріал. В 1960-х фіглярство Голохвостого, ймовірно, здавалося пародією на субкультуру радянських «стиляг» відлиги; сьогодні набуває гостроти сатиричний погляд авторів стрічки (як, з рештою, і самого Старицького) на «русифікацію знизу» українського міщанства. У характерних ролях сяють корифеї українського театру пліч-о-пліч з такими несподіваними акторами епізодів, як мовчазний посіпака Голохвостого Костянтин Єршов, згодом — постановник стрічок «Вій» (1967) та «Грачі» (1982).

Насолоду від спілкування з поціновувачами українського кіна гарантує Кава Строго Львова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я