Запрошуємо на презентацію книги про Велику війну і ЗУНР на Дрогобиччині

70
Запрошуємо на презентацію книги про Велику війну і ЗУНР на Дрогобиччині

В п’ятницю, 3 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1), відбудеться презентація нової двомовної книжки з трилогії “ДОБА ФРАНКА” про “Дрогобич і дрогобицьку землю у 1914 –1919 рр. Дослідження історії міста та регіону/Drohobycz i ziemia drohobycka w latach 1914 –1919 Studia z dziejów miasta i regionu”. 

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм, Центром порятунку української культурної спадщини та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Як відомо у часі генеральної битви з одвічним московським ворогом, музей Івана Франка заповідника “Нагуєвичі”, факультет історії, педагогіки та психології ДДПУ ім. І. Франка та Колегіум Віттелона в місті Лєгниця написали і надрукували цікаву книгу присвячену болючим питанням сучасності та історії, питанням жертовності і героїзму, втрат і перемог, а також питанням духовності та культури, якої ніколи не було в рф.

Це книжка про Велику війну 1914-1919 рр., евакуацію і вимушено переселених, етнофобію та звірства росіян і угорців у 1914-1915 рр. , про родичів Івана Франка і про його особисті переживання, про баталії в Нагуєвичах, Бориславі, Лішні, Східниці тощо, про продовольчу кризу і дефіцит, про бронепотяги і бронемашини, військових та мирних, полонених і винахідливих, а також про Героїчну боротьбу “дерева волі” українців і поляків за Незалежність в епоху ЗУНР.

Це друга книжка із трилогії “ДОБА ФРАНКА” і вони обидві вже є у вільному доступі на сайті польського видавництва колегіуму Вітелона Це перша в історіографії книжка, українською та польською мовами, у якій докладно аналізується ЗУНР на теренах “Франкової Каліфорнії”.

Отже, презентація книжки відбудеться спільно із міжнародними партнерами колегіуму Віттелона міста Лєгниця (онлайн) та академічною громадою Франкового краю. Запрошуємо усіх небайдужих до історичної правди в історії Франкового краю!

Вхід Вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Строго Львова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я