Запрошуємо на показ фільму «Нескорений» про Романа Шухевича

49
Запрошуємо на показ фільму «Нескорений» про Романа Шухевича

У вівторок, 5 березня 2024 року о 17.00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться показ та розмова про фільм «Нескорений».

Фільм буде показано в рамках проєкту «Живе кіно у Львові» з кіноплівки з приватної колекції Олександра Мандрика.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Львівського історичного музею та Львівського палацу мистецтв.

Про фільм розповідатиме pавідувач відділом “Музей визвольної боротьби” Львівського історичного музею, історик Тарас Кузь.

Запрошений гість український актор, драматург, режисер-постановник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Заслужений діяч мистецтв України Орест Огородник.

“Нескорений” — фільм українського кінорежисера Олеся Янчука. Події розгортаються у 1950 році. Після Другої світової війни триває нерівна боротьба на теренах Західної України на два фронти: спочатку проти німецьких військ та диверсійних загонів НКВС СРСР, а потім — самотужки у лютому герці з усією каральною силою СРСР. У Карпатах продовжують збройну боротьбу частини та невеликі боївки

Української повстанської армії. На чолі армії — талановитий командир, славетний генерал-хорунжий Роман Шухевич, знаний серед воїнів УПА як Тарас Чупринка.

“Нескорений” — копродукційний українсько-американський художній фільм 2000-го року кінорежисера Олеся Янчука. Відзнятий на кіностудії «Студія Олесь-фільм» за сприяння Українського конгресового комітету Америки (УККА) і за участю Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка. Головним консультантом фільму був тодішній президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я