Софія Легін розкаже про вечори народньої ноші та світливців УФОТО

16
Софія Легін розкаже про вечори народньої ноші та світливців УФОТО

В суботу, 19 серпня 2023 року, о 14 год в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154 ), в рамках П’ятих Львівських Фото Фестин, відбудеться розповідь уфотівки Софії Легін “Про вечори народньої нощі та світливців УФОТО».

У 1922 році у Львові було засновано жіночий промисловий кооператив «Українське Народне Мистецтво» членкині якого одним із завдань ставили перед собою плекати та сприяти розвитку українського народного мистецтва, зацікавити ним настільки, щоб воно стало необхідним у повсякденному житті.

У 1935 році кооператив з метою збереження українських народних традицій та популяризації народного вбрання започаткував у Львові щорічні вечори народньої ноші.
Під час розповіді дізнаємося хто долучився до організації проведення вечорів. Як та де вони відбувалися, яку мали мету та значення.

І звісно побачимо оригінальні світлини українських строїв, зроблені членами «Українського фотографічного товариства», під час проведення вечорів народної ноші. Зокрема, такими фотомитцями як: Олександр Пежанський, Ярослав Савка, Нестор Нижанківський.

До та після розповіді традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я