Пізнаємо українську історію через науково-популярні мапи

55
Пізнаємо українську історію через науково-популярні мапи

В п’ятницю, 12 травня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1)  з нагоди ювілею Благодійного фонду “Україна-Русь” президент Фонду Ростислав Новоженець проведе презентацію настінних науково-популярних історичних мап.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Охочі зможуть отримати примірники карт за благодійний внесок на потреби Українського Війська.

Фонд “Україна-Русь” створено у Львові групою істориків, географів, науковців та громадських діячів з метою досліджувати й популяризувати історію українських земель. За період діяльності Фондом реалізовано понад чотири десятки успішних проєктів. Видано ряд цікавих і непересічних книг, брошур, поштівок, летючок, наліпок тощо. Але найвдалішою виявилась серія настінних історичних мап.

Структурна побудова таких історичних карт дозволяє зосередити на одному аркуші (формат А2) значний пласт інформації. Це – своєрідні графічні конспекти, які забезпечують швидке пізнання і добре засвоєння матеріалу про окремі важливі віхи української історії.

Серед науково-популярних історичних мап Фонду є такі як “Західноукраїнська Народна Республіка”, “Соборна Україна”, “Українська Повстанська Армія”, “Організація українських націоналістів”, “Давня Україна-Русь V-X ст.”, “Голодомор – геноцид українців”, “Репресії проти українців в СРСР”, “Пам’ятники Т.Шевченкові в Україні та за кордоном”,“Український Крим”, “Донбас. Україна” та “Українська Кубань”. Ці мапи видані тисячними накладами й розповсюджувались серед учнів, студентів та широкої громадськості на Львівщині.

Перші з цих мап презентувались навіть в особистому кабінеті Президента В.Ющенка. Цими мапами персонально цікавились Міністр інформаційної політики Ю.Стець, голови Львівської ОДА М.Кміть та О.Синютка. За підтримки ЛОДА було проведено тур по містах області з презентацією карт перед освітянами та працівниками культури.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я