Київський вчений розкриє таємниці «Археології території Києво-Печерської лаври»

69
Київський вчений розкриє таємниці «Археології території Києво-Печерської лаври»

У четвер, 12 жовтня 2023 року о 17.00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергія Тараненка «Археологія території Києво-Печерської лаври».

Подія організована у співпраці Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Під час слухачі дізнаються про результати археологічних досліджень комплексу Києво-Печерської лаври: розкопи Успенського собору, церкви Іоана Предтечі, церкви Спаса на Берестові, оборонних стін . Лекція торкнеться часів від Трипілля і до ХХ сторіччя.

Також археолог розкаже  про некрополі, про багато княжих поховань, зокрема Юрія Довгорукого, князів Олельковичів та інших.

Лектор Сергій Тараненко автор та співавтор понад 150 наукових статей і публікацій. Серед них монографія «Планувальна структура давньоруського Подолу Києва: формування та розвиток» та ще семи колективних монографій. Коло наукових інтересів – археологія Києва та середньовічних міст, урбаністика.

До та після лекції традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я