Анастасія Баукова знову здивує львів’ян несподіваною лекцією

64
Анастасія Баукова знову здивує львів'ян несподіваною лекцією

В п’ятницю, 18 серпня 2023 року, о 15.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська Політехніка” (вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Анастасії Баукової “Story behind photo: фотографія на службі у Харона”. Подія відбуватиметься в рамках П’ятих Львівських Фото Фестин.

Незадовго після того, як Нісефор Н’єпс зробив перший відбиток, фотографія швидко стала новим медіа, яке, між іншим, поєднало світ живих і мертвих.

В історії людства існували різні способи запам’ятовування та увіковічнення образу дорогого серцю померлого і ці техніки були такими ж давніми, як і винахід землеробства.
Портрети з Фаюму, золоті посмертні маски Агамемнона та македонських царів, воскові портрети предків у давніх римлян, шляхетський натрумний портрет…Усі ці техніки, по-перше, зберігали вигляд конкретного члена родини і спільноти, а, по-друге, були привілеєм заможних. І тільки фотографія змогла стати насправді демократичним способом збереження пам’яті.

На лекції доцента кафедри археології та історії стародавніх цивілізацій Львівського національного університету імені Івана Франка Анастасії Баукової поговоримо широке коло питань:

  • Як фотографія post mortem стала знаряддям пропаганди та нового напрямку мистецтва?
  • Чи існує мода на посмертні фото?
  • Які канони у цієї індустрії?
  • Коли відбувається “друга смерть фотографії” чи відколи війна і її жертви опиняються в центрі об’єктиву?
  • Як королева Вікторія стала королевою моди посмертної фотографії?
  • Фотографія на нагробку-яка вона?
  • Як фото на нагробку долає кордони і ламає цивілізаційні канони?

Усе це, і не тільки, змусить слухачів по-новому глянути на свій фотоальбом і побачити ЯК виглядає memento mori в світлі фотографій з нагробків та у спалаху апарату.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я