Запрошуємо на виставку запорізьких фотографів “В об’єктиві Національний заповідник Хортиця”

104
Запрошуємо на виставку запорізьких фотографів "В об'єктиві Національний заповідник Хортиця"

У вівторок, 24 січня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться відкриття виставки батька Сергія та сина Ігоря Лаврових з Запоріжжя під назвою “В об’єктиві Національний заповідник Хортиця”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм, та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Пропонуємо вам поринути у вишуканий творчий cвіт професійних фотографів Лаврових із Запоріжжя – батька Сергія та сина Ігоря. У Львові вони показують свої роботи вперше. На цій виставці ділять залу порівну – 16 світлин Лаврова-старшого і 16 – молодшого. Головна тема і головний персонаж їхніх знімків – Національний заповідник «Хортиця», розташований на найбільшому річковому острові України просто в межах міста Запоріжжя.

Сергій Лавров народився 1948 року, мешкає у Запоріжжі з кінця 1980-х. Член Національної спілки фотохудожників України. Як фотокореспондент працював у редакціях запорізьких газет. Репортажною і мистецькою фотографією захопився задовго до появи «цифри». Знімав у дуже різних жанрах – портрети, сцени міського життя, індустріальні сюжети тощо. Та на старті «нульових» дійшов думки про довершеність природи, особливо в порівнянні з життям людей. Прогулянки з камерою по сакральній Хортиці стали джерелом його натхнення. Як наслідок, на світ з’явився розлогий кольоровий альбом «Віковічна Хортиця», згодом – велика фотографічно-поетична книга «Прозора межа мови» у співавторстві з Олександром Медком. Читачі сторінки Сергія Лаврова у Фейсбуці щодня милуються його настроєвими світлинами Хортиці та ріки Дніпро.

Ігор Лавров – запоріжець з народження. Вперше серйозно взяв камеру до рук у 26 років. Знімав для корпоративної преси, опановував фотосправу за допомогою батька, навчався онлайн в Київській школі фотографії, та найбільше вивчав тонкощі фотомистецтва самотужки. Теж захопився природою острова, але з акцентом на приховане життя тварин, птахів, комах. Починаючи з 2019 року, випустив два альбоми про це: «Заповідну Хортицю» та «Чарівний світ макро». Окрім того, перед кожним Новим роком готує мальовничі настінні календарі з повноформатними світлинами природи на рік наступний. Шанувальники Ігоревої творчості жартують про те, що він уміє розмовляти з мешканцями лісу, лук, степу та водойм.

Незважаючи на родинну близькість та спільну справу життя, кожен з Лаврових має власний творчий почерк. Але одну велику любов – Хортицю.

До та після перегляду традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я