Запрошуємо на відкриття виставки світлин “Рік 1989 – перший не “золотий вересень”

50
Запрошуємо на відкриття виставки світлин "Рік 1989 - перший не "золотий вересень"

В неділю, 17 вересня 2023 року, о 14.00 в Медіатеці «Мультиплекс» (вул. Симоненка, 10) відбудеться відкриття виставки світлин “Рік 1989 – перший не “золотий вересень”.

Виставка організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) в співпраці з Медіатекою «Мультиплекс». Куратор Ігор Ткачик.

На виставці представлені світлини, які зафіксували історичні моменти, що відбувалися 17 вересня 1989 року у Львові. Автор фотографій – активний учасник національно-демократичного руху кінця 1980-х – початку 1990-х рр. Богдан Гладун.

17 вересня 1989 року комуністична влада планувала гучно відзначити 50-річний ювілей возз’єднання Західної України з Радянською Україною. Відзначення відбулось, але не за планами комуністичних ідеологів.

Національно-демократичні сили, Греко-Католицька Церква, яка на той час знаходилась на нелегальному становищі, організували небачену за розмахом і масовістю акцію, в ході якої засуджувалося так зване возз’єднання, репресії і терор проти церкви, українських суспільних інституцій і простого люду.

Саме в цей день вулиці Львова заполонила величезна маніфестація, яка рухалась від центру міста до Собору Святого Юра. За різними оцінками в ній взяли участь від 150 до 200 тис. людей.

До та після відкриття виставки традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Ігор ТКАЧИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я