Запрошуємо на вечір спогадів “Скульптор Еммануїл Мисько: митець і батько”

17
Еммануїл Мисько
Еммануїл Мисько

У вівторок, 23 травня 2023 року, о 17 30  в читальному залі Науково -технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1 ) відбудеться вечір спогадів “Скульптор Еммануїл Мисько: митець і батько.

21 травня 2023 року, минає 94 роки від дня народження скульптора Еммануїла Миська (1929-2000). В цей день у його творчій майстерні завжди було гамірно і людно. Майстерню наповнювали аромати бузку, веселий гамір і гучна пісня. Сьогодні залишилися лише спогади про цю неповторну атмосферу творчої майстерні, де вміли працювати і вміли веселитися…

Еммануїл Петрович Мисько біля бюсту Карла Звіринського, автор бюсту Еммануїл Петрович Мисько
Еммануїл Петрович Мисько біля бюсту Карла Звіринського, автор бюсту Еммануїл Петрович Мисько

Микола Петренко, поет (із книги «Лицарі пера і чарки», Львів, 2000): “…на вулиці із страшною назвою – імені Дзержинського (тепер Д. Вітовського – Р.М.-П.), під номером 24 містилася одна із найпривабливіших скульптурних майстерень Львова. Тут завжди були тобі раді, зустрічали привітно, коли нагальна робота, то просили не заважати, а так майже відразу витворювалася атмосфера довірлива і необтяжлива, легка й приязна – адже це майстерня, –

Де втіха дотепів веселих,
Де смутку й лінощів нема,
Де доля наливає келих,
А глина міситься сама.

Еммануїл Мисько (1929-2000) - скульптор, педагог, суспільний діяч, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, народний художник України. Фото Романа Миська, 1970-і рр.
Еммануїл Мисько (1929-2000).. Фото Романа Миська, 1970-і рр.

У цій майстерні побували найменше це кілька десятків письменників, як львівських, так і гостей, і то заходили туди просто гостями – а виходили, залишаючи там свою глиняну подобу, бо ж Еммануїл ще з тих часів належить до митців із загостреним психологічним оком, хто вміє за короткий час зловити визначальні риси твого характеру, навіть такі, з якими ти не спішив би відкриватися. І спершу начерк, спершу шарж, а там і пропозиція: маєш час, посидиш годинку?

Хоч як ти криєшся, козаче,
Ховаєш все нутро своє, –
Однак Мисько тебе побачить
І виліпить таким, як є.”

23 травня 2023 р. своїми спогадами про скульптора Еммануїла Миська поділиться його донька – Роксоляна Мисько-Пасічник, музикознавець, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Спеціальний запрошений гість – ХОР Львівського регіонального суспільно-культурного товариства “Надсяння” (художній керівник і диригент Володимир Пасічник), який виконає улюблені пісні Емануїла Миська!

Вхід вільний. До та після лекції традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я