Олександер Пежанський. Спрацьовані руки

329
Олександер Пежанський. Спрацьовані руки
Олександер Пежанський. Спрацьовані руки

“Українське фотографічне товариство” розпочинає серію публікацій “Знакові фотографії УФОТівців” і сьогодні мова піде про світлину Олександра Пежанського «Спрацьовані руки», позаяк наступного, 2022 року, відзначатимемо 130-річчя від дня народження цього видатного архітектора, світливця та кіноаматора.

З початком Другої світової війни Пежанські змушені покинути рідний Львів та замешкати у Польщі, згодом, у 1966 р., родина емігрувала до Америки. У 1970–1972 рр. роботи Олександра Пежанського не раз експонувалися у США на різних фотовиставках.

На фотовиставці Українського фотографічного товариства, що відбулася у Нью-Йорку 1970 р., він отримав першу нагороду за чорно-білу світлину «Спрацьовані руки», на якій зображена мати відомого у міжвоєнному Львові лікаря Леонтія Максимонька.

Завдяки доньці Олександра Пежанського Дарії Ярошевич сьогодні маємо змогу бачити не тільки оригінальне фото, що здобуло нагороду, а й серію портретних світлин матері Леоніда Максимонька, які створив автор, щоб згодом вибрати найкращу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я