Запрошуємо на розповідь Мар’яни Зубеляк «Олександра Любич-Парахоняк: забута зірка оперної сцени»

62
Запрошуємо на розповідь Мар’яни Зубеляк «Олександра Любич-Парахоняк: забута зірка оперної сцени»

У вівторок, 12 березня 2024 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться розповідь Мар’яни Зубеляк «Олександра Любич-Парахоняк: забута зірка оперної сцени».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Понад 20 років Олександра Любич-Парахоняк (справжнє прізвище – Парахоняк; 1892-1977) виступала на європейських сценах, привертаючи до себе увагу публіки і музичних критиків. В розлогому репертуарі артистки було майже 40 оперних і 20 опереткових партій.

У концертному репертуарі О. Любич-Парахоняк постійно були солоспіви українських композиторів, зокрема Станіслава Людкевича і Василя Барвінського, з якими співачку єднала довголітня особиста і творча приязнь.

Однак примхлива доля розпорядилася так, що талановита співачка в кінці 1930-х років змушена була змінити сцену на цехи Винниківської тютюнової фабрики, де працювала до виходу на пенсію.

Про драматичні перипетії життєвого і творчого шляху талановитої української співачки 12 березня розповість музикознавиця Мар’яна Зубеляк.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я