Запрошуємо на показ та розмову про фільм “Тіні забутих предків”

115
Запрошуємо на показ та розмову про фільм "Тіні забутих предків"

У вівторок, 31 жовтня 2023 року о 17.00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться показ та розмова про фільм “Тіні забутих предків”. Фільм буде показано в рамках проєкту «Живе кіно у Львові» з кіноплівки з приватної колекції Олександра Мандрика.

Про фільм розповідатиме Олександра Салій – кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця Інституту Івана Франка НАН України, викладачка на філологічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Легендарний фільм «Тіні забутих предків», як відомо, знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Тож спочатку поговоримо про те, як вінничанин Коцюбинський опинився в гуцульських Карпатах, де бував, з ким спілкувався і які враження мав від краю.

Далі спробуємо порівняти фільм і саму повість. Наскільки художній текст Коцюбинського узгоджений з кінострічкою Параджанова? Що режисер додумав, що увиразнив, а що й зовсім зігнорував? В контексті розмови згадаємо й кілька найцікавіших історій знімального процесу…

До та після презентації гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я