Запрошуємо на лекцію “Формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва у Львові. Досвід 100 років”

63
Запрошуємо на лекцію "Формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва у Львові. Досвід 100 років"

У вівторок, 5 грудня 2023 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція Ольги Горди-Цибко та Андрія Цибка “Формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва у Львові. Досвід 100 років”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Під час лекції відвідувачі дізнаються про історію приватного музейництва у Львові від 80-х рр. ХІХ ст. до межі ХХ – ХХІ століть. Шлях від формування колекцій Ставропігійського Інституту, НТШ у Львові, Митрополита Андрея, ЛБА через львівських колекціонерів-патріотів І. Гречка, Я. Лемика, Б. Сороку, В. Вітрука, П. Лінинського, О. Романівна, о. Севастяна до заснування у 2003 році когортою новітніх збирачів мистецтва Т. Лозинського, Ю. Юркевича, А. Цибка, О. Романів, Л. Яремчука, І. Завалія Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ у Львові.

Це розповідь про історію, здобутки, проблеми, пригоди, завдання і мрії у царині збереження культурної спадщини. Розповідають: Ольга Горда-Цибко – канд. іст. наук, ст. наук. співр., зберігач фонду “Іконопис” НМЛ у Львові ім. А. Шептицького і Андрій Цибко – історик, колекціонер, співзасновник ІКУМП при НТШ у Львові.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я