Вперше покажемо виставку “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”

47
Вперше покажемо виставку "Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського"

В понеділок, 14 серпня 2023 року, о 17.00 у виставковій залі Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької, що знаходиться по вул. Листопадового Чину, 7 (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького) , відбудеться відкриття виставки “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”. Подія відбуватиметься в рамках П’ятих Львівських Фото Фестин.

“Декілька років тому після сканування Романом Метельським чорно-білих фотоплівок відкрилась важлива сторінка творчої діяльності Карла Звіринського – фотографія. Займаючись дослідженням архівних матеріалів тата припускаю, що перші знання та досвід отримав в МПШ, де в 1942-43 рр. діяли курси фотографів, про що свідчить запис в архіві художника. Зараз трудно встановити коли саме митець купив свій перший фотоапарат, але аналізуючи фотографії можна стверджувати, що це відбулось орієнтовно кінець 1940-х-початок 1950-х рр. З роками міняв фотоапарати, купував необхідні прилади та хімікати для фотографування та друку фотографій в домашніх умовах. Тематика була дуже різноманітною: пейзажі, портрети, квіти, ріки, дерева, каміння, коріння і т. п. Фото дуже часто ставали в подальшому матеріалом для створення картин”, – розповідає донька митця Христина Звіринська-Чабан.

На виставці представлена одна з тем – Гуцульщина, яку Карло Звіринський дуже любив і радо майже кожного літа їздив разом з подружжям Р. і М. Сельських та товариством. У фотографіях передано багатогранність краси гуцульського краю.

Вхід на відкриття вільний. До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я