У Львові говоритимуть про Хресну дорога Осипа Сорохтея

83
У Львові говоритимуть про Хресну дорога Осипа Сорохтея

В п’ятницю, 21 квітня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться Вечір “Сорохтей – відомий і невідомий. Хресна дорога Осипа Сорохтея.”

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

В програмі вечора:

  • “Чорним на білому. Білим на чорному. Хресна дорога Осипа Сорохтея” – лекція старшої наукової працівниці Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.
    Возницького Маряна Максимів-Данилиха
  • Презентація Веб сторінка Осипа-Романа Сорохтея. Презентуватиме Олександра Служинська, директор благодійного фонду підтримки та розвитку культурно-мистецьких ініціатив «РУСТ»
  • Родинні спогади. Ділитиметься Роман Сорохтей, онук художника, представник благодійного фонду підтримки та розвитку культурно-мистецьких ініціатив «РУСТ».

Осип Роман Сорохтей – український художник – експресіоніст. Знаний серед мистецької еліти, мистецтвознавців, викладачів мистецьких навчальних закладів, але маловідомий широкому загалу. За життя художник не мав жодної персональної виставки. Творив здебільшого для себе, така була потреба його душі. Більшість його творів знаходяться у приватних колекціях, невелика кількість – у музеях Львова та Івано-Франківська.

Створена 2020 року за сприяння УКФ вебсторінка художника дає можливість популяризувати роботи Осипа Сорохтея.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я