Розкажемо про польову археологію Ярослава Пастернака

138

У вівторок, 31 січня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Наталії Булик ” Не Галичем єдиним: польова археологія Ярослава Пастернака написана світлом.

Перший дипломований український археолог у Львові, директор Музею Наукового Товариства імені Шевченка, Ярослав Пастернак, ширше відомий насамперед локалізацією княжого Галича. Однак, не Галичем єдиним жив дослідник. Завдяки його плідній польовій і науково-видавничій діяльності на археологічній мапі Галичини з’явилося чимало пам’яток різних епох та культур.

Учасники події матимуть змогу ознайомитися з польовою археологією Ярослава Пастернака, побачити його методику досліджень або “археологічну кухню”, оцінити результати цих робіт у Галичі і поза ним. Доповідь Наталії Булик супроводжуватиметься великою кількістю нових архівних документів та світлин, що збереглися на склі у архіві відділу археології Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України.

Також відбудеться презентація третього перевидання книги Ярослава Пастернака “Старий Галич”, яку здійснило видавництво “Лілея НВ” у Івано-Франківську. У порівнянні з попередніми двома виданнями, які давно вже розійшлися, третє містить передмову, вивірений, з точки зору сучасності, науковий апарат праці, перелік праць, які використав науковець для написання книги, іменний та географічний покажчики.

Усі охочі зможуть придбати третє перевидання “Старого Галича” Ярослава Пастернака.

До та після лекції традиційно пригощатиме Кава Строго Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я