Дізнаємося більше про “П’ять перлин княжого Галича”

98
Дізнаємося більше про "П’ять перлин княжого Галича"

У вівторок, 12 грудня 2023 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція “П’ять перлин княжого Галича”.

Розповідатимуть: Юрій Лукомський – кандидат архітектури, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України і Андрій Гусак – історик, науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Галич – одне з найдавніших міст України, славна столиця Галицького князівства, а пізніше Галицько-Волинської держави. У всі часи Галич був П’ємонтом державності Русі-України. Це потужний форпост, на південно-західних давньоруських землях. У XIII ст., коли Київ втратив свою міць, саме це стольне місто продовжило традиції державотворення Київської Русі, стало центром політичного, економічного та духовного життя держави і дало назву цілому регіону України.

Звідси беруть свої титули князі, королі, патріархи та митрополити. Галицькі зодчі споруджували білокам’яні храми, подібних яким немає у світі. У Галичі є коріння нашої Церкви, нашої Державності, нашого Народу.

З нагоди 1125-річчя першої письмової згадки про Галич Івано-Франківська обласна рада проголосила 2023 рік на Прикарпатті роком Княжого Галича.

Під час лекції слухачі дізнаються про минувшину стольного міста над Дністром, про унікальні пам’ятки всеукраїнського і всесвітнього значення, про результати останніх археологічних досліджень, про зв’язок Галича з іншими європейськими містами.

До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я